Печать

СПІС

членаў савета ВДУ імя П.М.Машэрава

(зацверджаны загадам рэктара ад 12.02.2020 №45)

Старшыня савета – рэктар універсітэта

  1. Багатырова Валянціна Васільеўна

Прарэктары

  1. Антановіч Дзмітрый Анатольевіч – першы прарэктар
  2. Бежанар Юлія Пятроўна – прарэктар па выхаваўчай рабоце
  3. Бобрык Міраслава Юзэфаўна – прарэктар
  4. Прышчэпа Іна Міхайлаўна – прарэктар па навуковай рабоце
  5. Ралавец Андрэй Iосiфавiч – прарэктар
  6. Туркоўскі Веслаў Іосіфавіч – прарэктар па вучэбнай рабоце

Дырэктары каледжаў ВДУ імя П.М.Машэрава

  1. Зулёў Анатолій Аляксандравіч – дырэктар Аршанскага каледжа
  2. Полушкіна Таццяна Генадзьеўна – дырэктар Полацкага каледжа

Дэканы факультэтаў

  1. Бачкоў Аляксандр Аляксандравіч – дэкан юрыдычнага факультэта
  2. Залеская Алена Мікалаеўна – дэкан матэматычнага факультэта
  3. Космач Веньямін Аркадзьевіч – дэкан гістарычнага факультэта
  4. Матораў Сяргей Анатольевіч – дэкан факультэта сацыяльнай педагогікі і псіхалогіі
  5. Нікалаенка Сяргей Уладзіміравіч – дэкан філалагічнага факультэта
  6. Сакалова Алена Алегаўна – дэкан мастацка-графіч­нага факультэта
  7. Талкачова Таццяна Аляксандраўна – дэкан біялагічнага факультэта
  8. Тогулева Алена Дзмітрыеўна – дэкан факультэта перападрыхтоўкі кадраў
  9. Шарапава Іна Анатольеўна – дэкан педагагічнага факультэта
  10. Шкір’янаў Дзяніс Эдуардавіч – дэкан факультэта фізічнай культуры і спорту
  11. Янч Валерый Вацлававіч – дэкан факультэта навучання замежных грамадзян

Кіраўнікі і прадстаўнікі іншых структурных падраздзяленняў

  1. Алізарчык Лілія Львоўна – загадчык падрыхтоўчага аддзялення
  2. Аршанскі Яўген Якаўлевіч – прафесар кафедры хіміі
  3. Багамаз Сяргей Леанідавіч – загадчык кафедры прыкладной псіхалогіі
  4. Вараб’ёў Мікалай Цімафеевіч – загадчык кафедры алгебры і методыкі выкладання матэматыкі
  5. Гулідзін Пётр Канстанцінавіч – загадчык кафедры спартыўна-педагагічных дысцыплін
  6. Дулаў Анатоль Мікалаевіч – загадчык кафедры гісторыі Беларусі
  7. Даніч Аксана Уладзіміраўна – загадчык кафедры дашкольнай і пачатковай адукацыі
  8. Іванова Кацярына Пятроўна – начальнік аддзела кадраў
  9. Качмар Ірына Аляксандраўна – дырэктар навуковай бібліятэкі                        
  10. Маліноўскі Васілій Васільевіч – дацэнт кафедры алгебры і методыкі выкладання матэматыкі
  11. Машэра Сяргей Аркадзьевіч – начальнік ваеннай кафедры
  12. Мезенка Ганна Міхайлаўна – загадчык кафедры агульнага і рускага мовазнаўства
  13. Мiхайлава Алена Леанiдаўна – загадчык кафедры сацыяльна-педагагічнай работы    
  14. Пракопкіна Людміла Мікалаеўна – начальнік цэнтра бухгалтарскага ўліку і фінансаў
  15. Русецкі Юрый Аркадзьевіч – дырэктар Інстытута павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў
  16. Салахава Юлія Шамільеўна – вядучы спецыялiст аддзела мiжнародных сувязяў
  17. Шматкоў Ігар Іванавіч – загадчык кафедры грамадзянскага права і грамадзянскага працэсу

Вучоны сакратар савета

  1. Семянькова Галіна Канстанцінаўна – дацэнт кафедры беларускага мовазнаўства

Навучэнцы

  1. Андросава Кацярына Юр’еўна – студэнтка 31 групы ФлФ, старшыня студсавета ФлФ
  2. Багамолава Таццяна Сяргееўна – студэнтка 15 групы БФ, старшыня студсавета інтэрната №4
  3. Батракова Ганна Уладзіміраўна – студэнтка 21 групы МГФ, старшыня студсавета МГФ
  4. Вакар Хрысціна Аляксееўна – студэнтка 37 групы ФМіІТ, старшыня студсавета ФМіІТ
  5. Глінка Дар’я Дзмітрыўна – студэнтка 32 групы ФФКіС, старшыня студсавета ФФКіС
  6. Данцова Вікторыя Андрэеўна – студэнтка 31 групы БФ, старшыня студсавета інтэрната №3
  7. Дранькова Вікторыя Васільеўна – студэнтка 41 групы ПФ, старшыня студсавета інтэрната №5
  8. Кузняцоў Ілья Уладзіміравіч – студэнт 21 групы ГФ, старшыня студсавета ГФ
  9. Кушчына Яна Мікалаеўна – студэнтка 14 групы ПФ, старшыня студсавета ПФ
  10. Парфененка Максім Андрэевіч – студэнт 21 групы ФСПіП, старшыня студсавета ФСПіП
  11. Пашукевіч Аляксандра Мікалаеўна – студэнтка 23 групы БФ, старшыня студсавета БФ
  12. Прыказчыкава Надзея Аляксандраўна – студэнтка 31 групы ФлФ, старшыня студсавета інтэрната №6
  13. Селівончык Паліна Вітальеўна – студэнтка 22 групы ЮФ, старшыня каардынацыйнага студэнцкага савета ўніверсітэта
  14. Хаданёнак Дзмітрый Вячаслававіч – студэнт 21 групы ФМіІТ, старшыня студсавета інтэрната №1

Прадстаўнік упраўлення адукацыі Віцебскага аблвыканкама

  1. Багдановіч Алена Леанідаўна – першы намеснік начальніка ўпраўлення адукацыі Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта

Прадстаўнікі грамадскіх аб’яднанняў

  1. Крупская Марыя Віктараўна – першы сакратар пярвічнай арганізацыі грамадскага аб’яднання “БРСМ” ВДУ імя П.М.Машэрава з правамі раённага камітэта
  2. Стрык Дзмітрый Алегавіч – старшыня прафсаюза работнікаў ВДУ імя П.М.Машэрава
  3. Трубін Аляксей Мікалаевіч – старшыня прафкама студэнтаў