зацверджаны загадам ад 31.10.2018  №334

Старшыня савета – рэктар універсітэта

  1. Ягораў Аляксей Уладзіміравіч

Прарэктары

  1. Аўчыннікаў Генадзій Сямёнавіч – прарэктар
  2. Багатырова Валянціна Васільеўна – першы прарэктар
  3. Бежанар Юлія Пятроўна – прарэктар па выхаваўчай рабоце
  4. Бобрык Міраслава Юзэфаўна – прарэктар
  5. Прышчэпа Іна Міхайлаўна – прарэктар па навуковай рабоце
  6. Туркоўскі Веслаў Іосіфавіч – прарэктар па вучэбнай рабоце

Дырэктары каледжаў ВДУ імя П.М.Машэрава

  1. Зулёў Анатолій Аляксандравіч – дырэктар Аршанскага каледжа
  2. Полушкіна Таццяна Генадзьеўна – дырэктар Полацкага каледжа

Дэканы факультэтаў

  1. Бабровіч Галіна Аляксандраўна – дэкан мастацка-графіч­нага факультэта     
  2. Бачкоў Аляксандр Аляксандравіч– дэкан юрыдычнага факультэта
  3. Залеская Алена Мікалаеўна – дэкан матэматычнага факультэта
  4. Космач Веньямін Аркадзьевіч – дэкан гістарычнага факультэта
  5. Кузьменка Віталій Якаўлевіч – дэкан біялагічнага факультэта
  6. Матораў Сяргей Анатольевіч – дэкан факультэта сацыяльнай педагогікі і псіхалогіі
  7. Нікалаенка Сяргей Уладзіміравіч – дэкан філалагічнага факультэта
  8. Тогулева Алена Дзмітрыеўна – дэкан факультэта перападрыхтоўкі кадраў
  9. Шарапава Іна Анатольеўна – дэкан педагагічнага факультэта
  10. Шкір’янаў Дзяніс Эдуардавіч – дэкан факультэта фізічнай культуры і спорту
  11. Янч Валерый Вацлававіч – дэкан факультэта навучання замежных грамадзян

Кіраўнікі і прадстаўнікі іншых структурных падраздзяленняў

  1. Алізарчык Лілія Львоўна – загадчык падрыхтоўчага аддзялення
  2. Арлова Ганна Пятроўна – загадчык кафедры сацыяльна-педагагічнай работы
  3. Аршанскі Яўген Якаўлевіч – прафесар кафедры хіміі
  4. Багамаз Сяргей Леанідавіч – загадчык кафедры прыкладной псіхалогіі
  5. Вараб’ёў Мікалай Цімафеевіч – загадчык кафедры алгебры і методыкі выкладання матэматыкі
  6. Гулідзін Пётр Канстанцінавіч – загадчык кафедры спартыўна-педагагічных дысцыплін
  7. Дулаў Анатоль Мікалаевіч – загадчык кафедры гісторыі Беларусі
  8. Даніч Аксана Уладзіміраўна – загадчык кафедры дашкольнай і пачатковай адукацыі
  9. Іванова Кацярына Пятроўна – начальнік аддзела кадраў
  10. Качмар Ірына Аляксандраўна – дырэктар навуковай бібліятэкі                         
  11. Маліноўскі Васілій Васільевіч – дацэнт кафедры алгебры і методыкі выкладання матэматыкі
  12. Мезенка Ганна Міхайлаўна – загадчык кафедры агульнага і рускага мовазнаўства
  13. Мядзведзеў Аляксандр Уладзіміравіч – начальнік ваеннай кафедры    
  14. Пракопкіна Людміла Мікалаеўна – начальнік цэнтра бухгалтарскага ўліку і фінансаў
  15. Ракава Наталля Андрэеўна – загадчык кафедры педагогікі
  16. Русецкі Юрый Аркадзьевіч – дырэктар Інстытута павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў
  17. Салахава Юлія Шамільеўна – загадчык сектара праектаў і аказання дапамогі па развіцці асобы
  18. Шматкоў Ігар Іванавіч – загадчык кафедры грамадзянскага права і грамадзянскага працэсу

Вучоны сакратар савета

  1. Семянькова Галіна Канстанцінаўна – дацэнт кафедры беларускага мовазнаўства

Навучэнцы

  1. Алімірзаева Сабіна Рустамаўна – студэнтка 32 групы ЮФ, старшыня студсавета ЮФ
  2. Андросава Кацярына Юр’еўна – студэнтка 21 групы ФлФ, старшыня студсавета ФлФ
  3. Богдан Аляксандра Аляксандраўна – студэнтка 41 групы ГФ, старшыня студсавета ГФ
  4. Вакар Хрысціна Аляксееўна – студэнтка 27 групы ФМіІТ, старшыня студсавета ФМіІТ
  5. Глінка Дар’я Дзмітрыўна – студэнтка 22 групы ФФКіС, старшыня студсавета ФФКіС
  6. Дранькова Вікторыя Васільеўна – студэнтка 31 групы ПФ, старшыня студсавета інтэрната №5
  7. Зуева Аліна Алегаўна – студэнтка 34 групы БФ, старшыня студсавета інтэрната №3
  8. Карпызіна Аліна Аляксандраўна – студэнтка 21 групы ФлФ, старшыня студсавета інтэрната №6
  9. Кірылава Аліна Сяргееўна – студэнтка 34 групы БФ, старшыня студэнцкага савета ўніверсітэта
  10. Кручкоўская Наталля Аляксандраўна – студэнтка 34 групы ПФ, старшыня студсавета ПФ
  11. Курловіч Марта Мікалаеўна – студэнтка 42 групы МГФ, старшыня студсавета МГФ
  12. Малькова Вераніка Сяргееўна – студэнтка 37 групы ФМіІТ,  старшыня студсавета інтэрната №1
  13. Сугак Марыя Генадзьеўна – студэнтка 25 групы ФМіІТ, старшыня студсавета інтэрната №4
  14. Чулец Юлія Уладзіміраўна – студэнтка 32 групы ФСПіП, старшыня студсавета ФСПіП

Прадстаўнік упраўлення адукацыі Віцебскага аблвыканкама

  1. Багдановіч Алена Леанідаўна – першы намеснік начальніка ўпраўлення адукацыі Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта

Прадстаўнікі грамадскіх аб’яднанняў

  1. Стрык Дзмітрый Алегавіч – старшыня прафсаюза работнікаў ВДУ імя П.М.Машэрава
  2. Трубін Аляксей Мікалаевіч – старшыня прафкама студэнтаў

@ Учреждение образования "Витебский государственный университет имени П.М. Машерова"